Nejlepší místa pro digitální nomády – část IV: Ko Samui

Ko Samui na jihovýchodním pobřeží Thajska je jeden z největších thajských ostrovů a dostanete se sem snadno letecky (přímé lety z Bangkoku, Chiang Mai a Singapore) nebo trajektem z pevniny. Na ostrově se zdržuje velká komunita digitálních nomádů, protože se zde dá zajistit kvalitní životní styl za příznivou cenu. Je o něco větší než sousední ostrov Ko Phangan, zmiňovaný v předešlé kapitole…

Životní styl na  Ko Samui

Ko Samui má dobrou infrastrukturu (nemocnice, školy, obchody), vysokorychlostní internet, rostoucí komunity digitálních nomádů a pracovníků na dálku. Navíc během vašeho volného času budete mít široký výběr toho, co dělat i velký výběr ubytování.

Jsou zde velmi dobré tělocvičny, kempy thajského boxu Muay Thai, wellness centra zaměřená na zdravý životní styl, noční trhy se skvělým jídlem. Masáže, výlety do vnitrozemí, vodopády. Je to skvělé místo pro ty, kteří chtějí žít u moře a zaměřit se i na fit životní styl.

Nejpopulárnější místa na Ko Samui

  • Chaweng

Toto letovisko je zřejmě neznámějším místem na ostrově. Najdete zde bohatý noční život, plážové bary, restaurace. Mnoho coworkingových center a širokou nabídku ubytování.

  • Lamai

Lamai je klidnější než Chaweng, ale i zde najdete různé bary, restaurace, obchody, coworkingová centra, dokonce i supermarket. Pláž je druhá nejdelší na ostrově a  oproti Chawengu je klidnějš

  • Bophut

Tuto malebnou rybářskou vesnici najdete na severním pobřeží ostrova. Pobřeží lemují malé restaurace, obchůdky  a kavárny.  Je vyhovujícím místem pro ty, co dávají přednost klidnému a uvolněnému životnímu stylu

  • Maenam

Pláž Maenam je klidná oblast na severním pobřeží ostrova. Má krásnou pláž a pár restaurací a barů.  Ideální pro ty, kteří hledají klid.  

Zábava a aktivity

Na Ko Samui je toho hodně k vidění i zažití. Krásné pláže, chrámy, lodní výlety, šnorchlování, masáže, výlet džípem do hor, kurz vaření. 

Pokud jste tedy digitální nomád hledající únik z velkého  hlučného města, Ko Pha Ngan i Ko Samui jsou dobrou volbou. S krásnou přírodou, skvělou atmosférou i komunitou jsou perfektní destinací pro toho, kdo chce pracovat v prostředí ráje.