Navštivte thajské místní komunity a podívejte se na ně pohledem v souladu s přírodou a ekologií  

Cestování v dnešní době není jen o objevování krás nových míst, získávání nových zážitků a ochutnávání skvělých jídel, ale můžete jeho prostřednictvím také přispět k obohacení životního prostředí a jeho ekosystémů. S konceptem „BCG (Bioeconomy, Circular a Green economy) může cestovní ruch využít základy jedinečných lokalit z hlediska biologické rozmanitosti a kulturního bohatství a pomáhat tím k udržitelnému růstu. Objevte po celé zemi turistické komunity, které podporují zodpovědný cestovní ruch a jsou v souladu s modelem “BCG“. Vaše cesta vás navíc obohatí pocitem, že měla pozitivní, sociální, ekonomický a ekologický dopad pro místní komunity…

Bang-Krachao

  • Bang Krachao, Samut Prakan, místo známé jako “plíce Bangkoku

Místo, kde si zažijete všechny příjemné pocity ze zaslouženého odpočinku. Návštěvníci si mohou užít jízdu na kole podél řeky, lodní výlety po kanálech řeky proplouvajíc mezi spletí stromů s divokými limetami a mangem a přinášející pocit, že jste v divoké džungli, skvělé jídlo z místních čerstvých surovin a relaxaci při thajských masáží s použitím horkých bylinných balíčků.

Mueang Phet Community-Phetchaburi

Prozkoumejte starou komunitu na břehu řeky, která kombinuje scenérii, báječné pokrmy, historii, umění i řemesla a odráží přitom kulturní bohatství oblasti Phetchaburi. Navštivte muzeum Nang Yai a vyzkoušejte si svou zručnost třeba při zkoušení stínového divadla nebo ručního vyrábění papíru. Během procházky obdivujte umění a architekturu z pozdního období Ayutthayi, nevynechejte ani malé uličky plné skrytého pouličního umění.

Komunita Ban Na Wa-Nakhon Phanom

  • Komunita Ban Na Wa, Nakhon Phanom

Seznamte se blíže se způsobem života v místní komunitě, kde zvuk tkalcovských stavů stále rezonuje s kulturou kmene Tai Yo. Zúčastněte se workshopu zaměřeného na barvení látek technikou zvanou indigo a naučte se připravovat skvělé menu z místních surovin. Komunita vítá všechny turisty, kteří sem přijdou za zážitky, čekající na ně prostřednictvím jídla, různých aktivit a příjemné atmosféry.

Komunita Ban Tha Ra Nae a Ban Nam Chiao, Trat

  • Komunita Ban Tha Ra Nae a Ban Nam Chiao, Trat

Navštivte neobjevený Trat, obklopený zelenými mangrovovými lesy a poznejte, jak skvěle má vyrovnanou rovnováhu mořských ekosystémů. Projeďte se lodí a kochejte se přírodou podél 4 tras mangrovových lesů, věnujte se ekoturistickým aktivitám jako je výsadba mangrovů.

  • Ban Pa Miang, Lampang

Poznejte cestu výroby assamského čaje, od sběru čajových lístků, přes vaření starých čajových lístků pro fermentaci až ke konečnému produktu čaje, který generuje příjem pro komunitu. Čajový list Assam je léčivá bylina, která se používá pro dodání energie. Můžete ho pít jako ranní bylinný čaj. Lístky čaje se v komunitě používají také k výrobě polštářků s náplní z čajových listů, které pomáhají neutralizovat pachy a příjemně voní.  Po návštěvě čajové plantáže si odpočiňte v klidu uprostřed přírody, zkuste si přitom třeba fotit malý potůček, který protéká vesnicí a vykouzluje krásnou atmosféru 🙂