VIRTUÁLNÍ MEDITACE
NAPNĚTE SVOU MYSL A OBJEVTE VNITŘNÍ MÍR

Thajský úřad pro cestovní ruch (TAT) uspořádal v sobotu 31. října 2020 virtuální meditační akci pod názvem „Najděte svůj vnitřní mír v nejistém světě“ s vysoce respektovaným theravádovým buddhistickým mnichem, ctihodným Yuttadhammem Bhikkhuem.

Online wellness akce byla pořádaná prostřednictvím aplikace Zoom a hlavním tématem byl úvod do thajských technik meditace. Součástí byla také relace otázek a odpovědí, která účastníkům pomohla objevit právě vnitřní klid během současné nejisté doby převládající po celém světě. Během virtuální meditace došlo také ke streamování festivalu Loi Krathong. To je jedna z nejdůležitějších thajských kulturních událostí, která se každoročně koná v noci úplňku 12. lunárního měsíce. Jejím cílem je poděkování bohyni řeky, uctívání Buddhy a zbavení se všech starostí.

Guvernér TAT – pan Yuthasak Supasorn uvedl: „I přes těžké časy se říká, že Buddhovo učení je důvodem, proč se Thajci vždy usmívají. Dokud Thajsko nebude schopno znovu přivítat cestovatele v reálném čase, tak jsme hrdí na to, že můžeme alespoň digitálně sdílet mocného ducha thajského buddhismu s potenciálními budoucími návštěvníky naší země.“

Thajsko zve všechny cestovatele a dobrodružné duše do světa uklidňujících lázeňských procedur, cvičení jógy a duchovních meditací. Všechny tyto dlouholoté zkušenosti daly vzniku Království jako jedné z nejlepších zemí na světě pro duchovní cvičení a nalezení vnitřního klidu. Lidé jsou vyzváni, aby se připojili k thajské kultuře v destinacích po celém světě. Zažijí různé tradiční thajské aktivity a to od thajských masáží, jógy přes meditace Vipassana s mnichem až po kurzy thajského boxu.

Ctihodný Yuttadhammo Bhikkhuwas, kanadský buddhistický mnich, vysvěcený v roce 2001 pod vedením ctihodného Achan Tong Sirimangala z Chiang Mai v Thajsku. Od roku 2003 učí studenty z celého světa intenzivní meditaci a je významnou osobností ve výuce meditace online. Intenzivní a každodenní meditaci praktikuje v návaznosti na tradici Mahasi Sayadaw od ledna 2000 a to v souladu s klášterním řádem Theravada. Další informace na Facebooku, YouTube a online najdete zde.

Celý záznam z virtuální meditační lekce naleznete zde.