Květen v Thajsku

Květen je posledním měsícem léta a začátkem období dešťů, které začínají od poloviny května. Nejvíce srážek bývá ze 6 thajských regionů v tom jižním.  Ale i v květnu toho zde můžete mnoho zažít, hlavně v oblasti eko turistiky a místních kulturních zážitcích. Pojďme prozkoumat úžasnou přírodu a okouzlující tradice tohoto měsíce…

  • Zakončeme tedy thajské léto s festivalem “Ovocný bufet”. V tomto období se návštěvníkům otevírají mnohé místní sady.  Tato akce se stala jednou z nejoblíbenějších atrakcí pro thajské i zahraniční turisty, kteří milují ovoce. Ovocný bufet si můžete vychutnat v následujících sadech, které doporučujeme. Začneme provincií Rayong, sadem Suan Lamai, který nabízí nejen sezónní ovocný bufet, ale také kavárnu a přírodní kemp. Druhým je Suphattra Land, kde si také můžete zakoupit produkty OTOP, doporučujeme zkusit durianový dort. Třetím je Suan Lung Thongbai, slavný ovocný sad, jehož jedním z hlavních menu je domácí durianová zmrzlina. Další je Chanthaburi, kde najdete KP Garden. Pokud navštívíte KP Garden, nezapomeňte ochutnat vyhlášené smažené rýžové nudle s krabím masem. Zde je ideální místo i na cyklistický výlet. V neposlední řadě se vydáme do Suan Durian Land v Chanthaburi, kromě bufetu s čerstvým ovocem je zde útulné ubytování s výhledem na hory, kavárna a prostor pro dobrodružné aktivity.

  • Po naplnění žaludku pokračujeme ve výletu do národního parku Kaeng Krachan v Phetchaburi, kde právě začíná období pozorování tisíců motýlů. Migrujících motýlů může být více než 100,000 s více než 200 druhy.
  • Pojďme se rozloučit s letošním létem v Nakhon Si Thammarat tím, že nasedneme na loď a vydáme se za růžovými delfíny v zátoce Laem Prathap a Kwang Pao. Tato místa jsou domovem více než 50 růžových delfínů. Návštěvníci si je mohou prohlédnout zblízka z lodí. Nedoporučujeme delfíny krmit nabízeným rybím krmením, protože by delfíni mohli změnit  své stravovací návyky.

  • Po dlouhé cestě si odpočiňme na naší poslední zastávce: přehrada Rajjaprabha v okrese Khao Sok v provincii Surat Thani Přehrada se nachází v oblasti národního parku Khao Sok. Díky přírodnímu bohatství má toto místo velmi krásnou atmosféru jako nebe na Zemi, zvláště v tomto ročním období. Počasí je také skvělé, protože je konec léta a začátek období dešťů.