Dobré zprávy pro turisty přijíždějící do Thajska

Od vypuknutí pandemie COVID-19 se Thajsko v rámci opatření proti šíření nákazy rozhodlo pozastavit všechny druhy turistických víz. A to z důvodu kontroly přesného počtu případů s onemocněním COVID-19. Od prosince 2020 vláda však oznámila zrušení tohoto nařízení. V současné době bude tedy všem držitelům cestovního pasu systémem udělena vízová výjimka. Tyto osoby budou moci pobývat v Thajsku a jeho 56 provinciích po dobu nepřesahující 30 dnů. Ti, kteří plánují pobyt na delší dobu, musí zažádat o vízum na Thajském velvyslanectví.

Turisté vstupující na území Thajska musí zažádat o Vstupní certifikát (COE) na adrese http://coethailand.mfa.go.th a podstoupit povinnou 14denní alternativní státní karanténu (ASQ) ve schválených zařízeních, o kterých jsme již psali v minulém článku. Přehledné rezervační platformy ASQ najdete zde na https://asq.locanation.com a http://agoda.com/quarantineth. Zároveň je nutnost mít speciální pojištění související s pandemií COVID-19, které lze zakoupit online na https://covid19.tgia.org.

Od 24. prosince 2020 získají cestující, kteří si rezervují ubytování ASQ a zůstanou v něm ubytováni po dobu celé karantény, tzv. „Happy DIY Set“ neboli balíček ručně dělaných výrobků od místních komunit. Tento balíček vyjadřuje projev uznání návštěvníkům Thajska a zároveň rozvíjí kreativitu během 14 denního pobytu v ubytování ASQ. Každá tato sada obsahuje informace o dané komunitě, jedinečných uměních a řemeslech a klíčových atrakcích v konkrétní oblasti. Kromě toho balíček obsahuje QR kód, který návštěvníky přesměruje přímo na stránky VDO a poskytne jim informace o tom, jak si vytvořit tyto jedinečné položky.