Co v Thajsku zažít v únoru

Váš průvodce po thajských svátcích a festivalech v únoru 2022.

1. února

Čínský lunární Nový rok

Čínská migrace do Thajska má historii starou několik století a dnes má kolem 15 % Thajců čínské předky. Přestože čínský Nový rok není v Thajsku oficiálním svátkem, je v několika oblastech Thajska oslavován s chutí. Průvody v ulicích, kulturní akce a ohňostroje napomáhají přivítání Nového roku na různých místech včetně Chinatownu v Bangkoku, na Phuketu, v Chiang Mai. Únorem 2022 začíná rok tygra.

 

4 – 6 února

Festival květin v Chiang Mai

Tento zajímavý festival se pořádá první víkend v únoru a je jedním z nejbarevnějších festivalů v Thajsku. Městu Chiang Mai se přezdívá „Růže severu“ a tento víkend svou přezdívku skutečně naplňuje. Oslavy spočívají v produkci nádherných květinových dekorací, průvodech v ulicích, pořádáním trhů s lokálním zbožím a koncertů. Festival květin si užije celá rostlina.

 

13 – 15 února

Podvodní svatební obřad v provincii Trang

Thajsko je bezesporu jednou z nejromantičtějších zemí na světě, kde prožít svatební ceremoniál nebo líbánky. A přibližně od konce minulého století se jižní Thajsko stalo místem pro nezvyklý svatební obřad ve formě podvodní svatby v Trang. Tento unikátní způsob, jak se nechat oddat, byl původně plánován pouze pro malou skupinku potápěčů, ale následně se tato událost stala velmi vyhledávanou. V roce 2000 byla jedna z takových svateb zapsána do Guinnessovy knihy rekordů jako největší podvodní svatba na světě.

https://www.underwaterwedding.org/ 

16. února

Den Makha Bucha

Tento statní svátek se slaví jeden den po celém Thajsku. Datum se každý rok liší vzhledem k lunárnímu kalendáři. Makha Bucha připomíná den, kdy se spontánně sešlo 1.250 Buddhovo žáků, aby si vyslechli jeho modlibu.