Cestování do Thajska

Pokud se v následujících dnech či měsících chystáte do Thajska, bude se vám hodit tento přehled dokumentů, které jsou potřebné ke vstupu do země.

Přinášíme vám krok po kroku, jak si zajistit bezproblémový vstup do Thajska.


1. Vízum: Momentálně můžete do Thajska cestovat s vízem. Na výběr je Turistické vízum nebo Non- immigrant vízum (OA visa). Turistické vízum (TR visa) vás oprávní k 60 dnům pobytu, s možností prodloužení v Thajsku o 30 dnů. Pro pobyty do 30 dnů je možné cestovat bez víza, ale stále platí ostatní náležitosti, včetně vstupního certifikátu. Dokumenty potřebné k udělení víza si ověřte na Thajském velvyslanectví.

2. Rezervace letenky

3. Speciální zdravotní pojištění: zdravotní pojištění na cesty musí krýt výlohy minimálně v hodnotě 100.000 USD. Pojištění si můžete sjednat online na webu https://covid19.tgia.org/.

4. Výběr karanténního hotelu: po příletu do Thajska musíte strávit 14 dnů v certifikovaném karanténním hotelu. Hotely splňující daná kritéria jsou označeny jako ASQ (v Bangkoku), mimo Bangkok jako ALQ. Jejich rezervace je možná přes web http://www.hsscovid.com nebo https://www.agoda.com/en-gb/quarantineth.

5. Vstupní certifikát: Po udělení víza musíte zažádat online o vstupní certifikát. Formulář najdete na stránce https://coethailand.mfa.go.th/regis/step?language=en a budete k němu potřebovat platný pas, thajské víza, cestovní pojištění a adresu hotelu.

6. Lékařské potvrzení o způsobilosti k cestování (Fit-to-Fly certifikát, ne starší než 72 hodin)

7. Negativní PCR test, ne starší než 72 hodin před odletem (bude kontrolován při odbavení na letišti).

Created with GIMP

Co vás čeká po příletu do Thajska uvidíte v následujícím videu.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Rádi vám zodpovíme vaše dotazy.