Zavedení certifikace bezpečnosti a zdraví v Thajsku

Thajský úřad pro cestovní ruch (TAT) ve spolupráci s partnery z veřejného a soukromého sektoru zavádí certifikaci bezpečnosti a zdraví v Thajsku, jejímž cílem je zvýšit standardy cestovního ruchu v zemi a rozvíjet důvěru mezi mezinárodními a domácími turisty.

Projekt je součástí úsilí TAT o zmírnění dopadů krize Coronavirus 2019 (COVID-19) a urychlení zotavení v oblasti cestovního ruchu a cestovního ruchu. Certifikace „Amazing Thailand SHA“ má připravit thajské cestovní kanceláře, aby byly připraveny na návrat turistického ruchu po epidemii COVID-19.

TAT v současné době pracuje na podrobnostech certifikace Amazing Thailand SHA spolu s Ministerstvem veřejného zdraví, Ministerstvem cestovního ruchu a sportu, Thajským kongresovým a výstavním úřadem, Thajskou obchodní radou, Federací thajských lázeňských a wellness asociací, Thajskou asociací maloobchodníků, Thajskou asociací hotelů, Asociací domácího cestovního ruchu, Sdružením thajských zábavních a zábavních parků, Sdružením thajských restaurací, Sdružením thajských lázní, Sdružením thajských lodí a Sdružením pro správu událostí.
Metody hodnocení pro zařízení a služby cestovního ruchu, které mají být certifikovány certifikací SHA Amazing Thailand, budou zahrnovat pět klíčových oblastí:

Zařízení a služby cestovního ruchu musí přísně dodržovat kontrolní pokyny COVID-19 Ministerstva zdravotnictví.

Bezpečnost turistických atrakcí a zařízení musí být v souladu s provozními postupy, které se zaměřují na zajištění bezpečnosti turistů při zachování místní kultury a na podporu interakce mezi místními komunitami a turisty.

Musí být dodržována přísná hygiena v turistických zařízeních a službách; jako jsou pobyty v rodinách „Home stay“, resorty, obchody se suvenýry a restaurace.
Pohodlí, čistota a bezpečnost ve spojení s komunitami a atrakcemi, jakož i bezpečnostní a zdravotní standardy dopravy, včetně osobních automobilů, veřejných autobusů a leteckých společností musí být dodržovány.

Důvěra v personál cestovního ruchu v turistických zařízeních a v dodržován protokolu o bezpečnosti a zabezpečení turistů.

Oficiální prohlášení najdete zde