8 důvodů proč navštívit Thajsko s celou rodinou

Dokonalé pláže, pestrá gastronomie, stále se usmívající domorodci a hlavně nekonečná nabídka zážitků. To je jen souhrn toho nejdůležitějšího, proč je právě Thajsko vhodnou destinací pro vaši celou rodinu. Jako bonus stojí za zmínku i to, že tato země je celoroční destinací. Můžete ji tedy navštívit jak v zimě, tak i o letních prázdninách, které jsou v Evropě hlavní sezónou pro cestování. Zatímco v Thajsku právě v létě seženete výhodné nabídky zájezdů včetně ubytování. Podívejte se společně s námi na krátký seznam důvodů, proč byste Thajsko tento rok rozhodně neměli vynechat ze svého seznamu rodinné dovolené.

1. Význam rodiny v thajské kultuře

V tradiční thajské kultuře byla rodina vždy důležitým sociálním aspektem a tento fakt se prolíná i do cestovního ruchu, kdy se právě z této destinace stává vhodné místo pro rodinné dovolené. Thajci si zakládají na silných rodinných vazbách a milují děti. Proto pokud cestujete se svými ratolestmi, tak nemějte obavy, jsme si téměř jistý, že si je hotelový personál zamiluje a naopak. Vzhledem k tomu, že je pro Thajce rodina velice důležitá, tak je naprosto běžné jíst společně jako rodina. Tomu jsou právě přizpůsobené jak místní restaurace, tak i hotely. 

2. Nejvhodnější destinace pro rodiny

Ať už jako rodina máte představu o cestování jakoukoliv, tak v Thajsku si určitě vyberete to, co vám bude vyhovovat nejvíce. Každý region má své specifické kouzlo, můžete si vybrat od dovolené strávené na pláži, přes výlety do hor až po atmosféru velkých rušných měst.

Chcete strávit dovolenou blízko pláže a průzračného moře? Pak vám můžeme doporučit místa jako Khao Lak, Ko Samui nebo Phuket. Právě na těchto místech si můžete vybrat z široké nabídky ubytování, restaurací a jiných podniků. Zároveň si na těchto místech užijete spoustu aktivit i mimo pláž. Dalšími méně známými plážovými destinacemi jsou například Khanom nebo ostrovy Trang.

3. Doprava

Ať už budete chtít navštívit jakoukoliv destinaci v Thajsku, tak se nemusíte bát! Cestování po Thajsku je jednoduché a také rychlé. Vnitrostátní lety vyjdou levně a do dané destinace se dostanete pohodlně a rychle. Ani ne hodinový let na sever vás zaveze do Chiang Mai nebo Chiang Rai, zatímco směrem na jih se za stejný časový úsek dostanete například do Ko Samui, Krabi nebo na ostrov Phuket.

Cestování vlakem v Thajsku je neopakovatelným zážitkem. Tento druh dopravy je populární spíše u mladších cestujících, ale my ho můžeme doporučit i rodinám s dětmi. Pokud chcete poznat Thajsko ve všech svých krásách a zákoutích je cesta vlakem to pravé pro vás. Nezapomenutelnou vzdělávací cestou pro vaše děti může být i cesta nočním vlakem třeba z Bangkoku do Chiang Rai přes známou trasu v Kanchanaburi.

Jízda tuk-tukem

Cestování po hlavním městě Bangkok může být také zážitek pro celou rodinu. A to hlavně díky modernímu vyvýšenému Skytrainu, z kterého si prohlédnete celé město z výšky. Zážitkem nejen pro vaše děti může být také cestování proslulými tuk-tuky

4. Rodinné hotely

Jedna z nejlepších částí dovolené v Thajsku je samotné ubytování. Hotely vhodné pro rodiny s dětmi najdete jak ve větších městech, tak i v plážových destinacích. Poměr cena a kvalita je pak velice přívětivý. Za krásnou vilu se soukromým bazénem zaplatíte jen zlomek ceny toho, co byste zaplatili na dovolené v Evropě.

S ohledem na současnou situaci v Thajsku funguje iniciativa Amazing Thailand Safety and Health Administration (SHA), která uděluje různým institucím cestovního ruchu (hotely, restaurace, wellness atp.) certifikát o jejich bezpečnosti. Turisté se tak nemusí obávat nákazy COVID-19.

5. Úžasné atrakce

Thajsko je země, ve které se rozhodně vy ani vaše děti nudit nebudete. Obdivovat můžete místní přírodu, jako je například Národní park Khao Sok nebo Národní mořský park Tarutao. Vaše děti také ocení i různé zábavné atrakce, jako je vodní džungle Vana Nava v Hua Hin nebo fotbalový golf na ostrově Ko Samui.

6. Kultura a zábavné festivaly

Kdykoliv v roce se rozhodnete navštívit Thajsku, jsme si téměř jisti, že narazíte na nějaký místní festival či jiné kulturní oslavy. Jedním z nejlepších festivalů pro celou rodinu je rozhodně Songkran neboli oslavy nového thajského roku. Tato akce se koná každoročně v dubnu a je známá svými vodními boji, které se konají po celé zemi.

7. Nádherné pláže

Bílý písek, obrovská rozloha, málo lidí, čistota a průzračně modré moře. Pláže v Thajsku mají vše, co si jen dokážete vybavit pod pojmem ráj. Relaxovat na lehátku s drinkem v čerstvě vydlabaném kokosu zatímco si vaše děti hrají na pobřeží. I toto může být realita vaší dovolené na jednom z 1403 ostrovů Thajska, protože právě thajské ostrovy mají ty nejhezčí pláže vůbec. Na ty je však nutné vycestovat lodí. To ale není žádný problém, protože lodě na jednotlivé ostrovy vyplouvají vždy alespoň třikrát za den v obou směrech.

Nejvyhlášenější pláže jsou na ostrovech Phuket, Koh Samui, Koh Phan Ngan nebo Krabi. Ani jinde však ale neuděláte chybu. Krásných pláží v Thajsku je opravdu nespočet.

8. Usměvaví lidé

Ne nadarmo se Thajsku přezdívá “země úsměvů” a důvod je zcela jasný. Právě místní lidé jsou velmi přátelští, vstřícní, pokorní a hlavně se neustále usmívají. Thajci jsou také velice kontaktní národ, proto se z počátku nenechte vyvést z míry pokud na vás sem tam někdo sáhne, samozřejmě přátelsky. Ti Thajci, kteří umí anglicky si s vámi i rádi popovídají o své zemi či zvycích.

Doufáme, že jste se již rozmysleli a vaší další rodinnou dovolenou strávíte právě v Thajsku. Pokud by vás zajímali další informace či byste měli nějaké dotazy týkající se právě cesty do této země, neváhejte nás kontaktovat.